AW16'da Bizi Neler Bekliyor

Herkese Merhaba!

Geçtiğimiz hafta H&M Sonbahar/Kış 2016 kapsül koleksiyonunu incelemek için H&M Showroom'daydım. Sizlerle önümüzdeki sezona damgasını vuracak önemli parçalardan oluşan bu kapsül koleksiyonda gözüme çarpan iddialı parçaları paylaşmak istiyorum. 

Koleksiyonun genelinde gözümüze çarpan ilk detaylar kesimlerdeki keskinlikler, İsveç'e has folklorik desenler ve bolca işlemeler oldu. H&M'in önümüzdeki sezon çizdiği kadın figürü dik omuzlu ve ince belli, güçlü ama ayağı yere basan bir kadın. H&M bu temayı folklorik romantizm ile birleştirmiş.  

Koleksiyonun en beğendiğim yanı, güçlü işçilik ve sade silüetler oldu. Yanı sıra formları ile oynanmış, geniş manşetli beyaz gömlekleri bu sezon da bulmak mümkün olacak. Yine çok beğendiğim bir diğer detay ise yüksek belli geniş paçalı pantolonlar oldu. Oversized kabanlardan hala vazgeçmediğimiz için ise ayrıca mutluyum :)

İddialı parçalardan biri de vücudu tamamen saran, gümüş şerit detaylı mavi kadife elbise idi. Şahsen ben çok tercih etmeyecek olsam da incelemeye gelen herkesin ilk dikkatini çeken parça bu idi, itiraf etmeliyim.

Aksesuarlarda dikkatimi çeken favori parçam ince saplı küçük küp çanta oldu. Önümüzdeki sezon sıkça benzerleri ile karşılaşacağımız kesin... Şimdiden alışveriş listemizin bir kenarına not etmek lazım. 

Koleksiyona ait favori parçalarımı galeriden inceleyebilirsiniz... 

 

Sevgiyle kalınız :)

Giyen Bayan

 

29 Mayıs 2016