Yılbaşı Makyajım ve Noel Anne Kostümüm

Herkese Merhaba!

Yılbaşı öncesi sizlerle ‘Noel Anne’ temalı bir kombin ve makyaj uygulaması hazırlamak istedim. Bu çalışmada bana destek olan n11.com’a yazımın başında teşekkür etmeyi unutmayayım. Yazıda okuduğunuz tüm ürünleri sitede bulmak ve satın almak mümkün. 

Siz de linke tıklayarak n11.com kozmetik - makyaj alışverişlerinizde 11 TL değerinde UGURLUMAKYAJIM kuponunu kullanabilirsiniz : http://goo.gl/JmhUKW

NOT: 11 TL değerindeki ‘’UGURLUMAKYAJIM’’ kupon kodu makyaj kategorisinde 31.12.2015’ kadar  geçerlidir ve sınırlı sayıdaki kuponların her biri bir kez kullanılabilir. 

MAKYAJ UYGULAMA AŞAMALARI:

Makyajıma Loreal Paris’in Paris Infallible Stay Fresh Foundation 24H, 235 Miel Honey ürünüyle başlıyorum. Fondöteni yüzüme uygularken daha kusursuz bir görünüm elde edebilmek için Real Techniques’in Expert Face Brush isimli ürününü kullanıyorum. Hem fondötenden hem de fırçadan çok memnun kaldığımı belirtmek isterim. Özellikle fırça, yüzümün tüm kıvrımlarına rahatça uyum sağlarken, fondötenin yüzümde ince bir tabaka halinde kusursuzca yayılmasını sağladı. 

Fondöteninizi özellikle boyun, alın ve kulak altı bölgelerine uygularken tamamen dağıttığınızdan emin olmalısınız. Aksi halde yüzünüzde kalıp gibi durabilir. Ardından concealer olarak Maybelline New York Affinitone Concealer, 02 Natural ürününü kullanıyorum. Ürünü göz altlarıma, burun kenarlarıma, göz üstüme ve yüzümün aydınlatmak istediğim diğer bölgelerine nazikçe uyguluyorum. Ardından fırçamla natürel bir görünüm ede edene kadar dağıtıyorum. 

Yüzünüzü olduğundan daha kusursuz göstermek için kontür uygulamalarına başvurabilirsiniz. Bunun için yüzünüzde gölgede bırakmak istediğiniz bölgeleri kontürleyebileceğiniz gibi, ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeleri aydınlatabilirsiniz de. Ben bu uygulamada concealer ile burun, dudak üstü, çene ve kaş üstü bölgelerimi aydınlatmayı tercih ettim. Ten makyajınızı sabitlemek için bir transparan pudra kullanabilirsiniz ama ben bu uygulamada kullanmadım. 

Pastel ProFashion 4'lü Göz Farı ile göz makyajıma devam ediyorum. Paletin en açık rengi ile baz uygulamamı yapıp, orta ton kahve rengi ile güzümün katlanma bölgesine gölge veriyorum. Tüm göz makyaj uygulamamı Real Techniques’in Starter Set’I ile gerçekleştiriyorum. Far uygulamamın ardından Flormar’ın diplinerını uygulayarak devam ediyorum.

Ben eyeliner veya diplinerımı tek seferde çekmiyorum. Çünkü kontrollü ve kademeli uygululadığımda daha düzgün bir sonuç alıyorum. Kirpiklerimi kıvırmadan Maybelline New York’un The Colossal Go Extreme Volume Express serisinden Leather Black maskarasını kullanıyorum. Eğer sizin kirpikleriniz kıvrımsız ise siz önceden bir kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz. 

Dudak makyajıma Flormar’ın 232 numaralı kırmızı dudak kalemi ile devam ediyorum. Eğer ince dudaklara sahipseniz, dudak kalemi uygularken üst dudağınızın çizginizi biraz taşırarak kontürleyebilirsiniz. Böylece dudaklarınız olduğundan daka dolgun görünebilir. Ama fazla abartmamaya dikket edin. 

Kullandığım kalemi tüm dudak içine de uyguluyorum. Böylece rujum daha kalıcı oluyor. Ruj olarak tercihim Maybelline New York Color Sensational Ruj, 547 Pleasure Me Red. 

Son olarak Maybelline New York’un  Affinitone 73 numaralı allığını, Real Techniques’in ‘Blush Brush’ fırçası ile uygulayarak makyajımı sonlandırıyorum. 

Noel anne kombinime ve bu şık yılbaşı makyajımı, parfümüm Gucci by Gucci EDP ile tamamlıyorum…

Umarım makyaj uygulamam hoşunuza gider...

Sevgiyle kalın!

07 Aralık 2015